Директорът на Софийска филхармония Явор Димитров беше награден по време на традиционната годишна церемония на „Зонта клуб” в София.
Този клуб се бори срещу все още срещащите се и дори зачестили прояви на домашно насилие и за утвърждаване на равноправието на жените. Явор Димитров, който вече години наред с успех ръководи нашия челен симфоничен оркестър и значително разнообрази неговия репертоар, беше отличен за неговия принос в популяризирането на идеите на „Зонта клуб” за подобряване на положението и позициите на жените в съвременното ни общество.
Борислав КОСТУРКОВ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.