Заслужено признание за директора на Софийска филхармония

https://blitz.bg/kultura/zasluzheno-priznanie-za-direktora-na-sofiyska-filharmoniya_news93798.html Blitz.bg

Директорът на Софийска филхармония Явор Димитров беше награден по време на традиционната годишна церемония на „Зонта клуб” в София.

Този клуб се бори срещу все още срещащите се и дори зачестили прояви на домашно насилие и за утвърждаване на равноправието на жените. Явор Димитров, който вече години наред с успех ръководи нашия челен симфоничен оркестър и значително разнообрази неговия репертоар, беше отличен за неговия принос в популяризирането на идеите на „Зонта клуб” за подобряване на положението и позициите на жените в съвременното ни общество.

Борислав КОСТУРКОВ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай