За последните 10 години вкусът на клиентите се промени и се търсят много повече безалкохолни коктейли, това каза по bTV барманът Радослав Коев, който през този период работи в курорта „Албена”.
Това е резултат от здравословния тренд, който спазват все повече хора, обясни той.
Особено в тези горещи дни алкохолът не се препоръчва, освен в късните часове.
Барманът подчерта също, че клиентите предпочитат напитки с местни съставки. Много заведения се отказват от масовите сиропи и концентрати. Той демонстрира коктейл със домашен сироп от диня и пресни малини. Като вкус най-популярни са кисело-сладките коктейли.
Майсторът им каза също, че хората не трябва да пестят леда, защото той не изстудява прекалено напитката, но пък я прави по-устойчива на високите температури.