Украинците изреваха: Тарифите на Тръмп ни оскъпиха евтините US коли втора ръка

Експертите в индустрията очакват цените на новите автомобили в САЩ да се повишат в диапазона от 5 000 до 15 000 долара

https://blitz.bg/skorost/ukraincite-izrevaha-tarifite-na-tramp-ni-oskapiha-evtinite-us-koli-vtora-raka_news1076862.html Blitz.bg

От началото на 2025 г. президентът на САЩ Доналд Тръмп два пъти безуспешно се опита да наложи мита от 25% върху чужди автомобили, внасяни в САЩ. На третия път обаче той най-накрая успя. Поради това най-евтините автомобили ще поскъпнат дори в Украйна, пишат украински медии.

Припомняме, че новите тарифи за 2025 г. влизат в сила на 3 април. Купувачите на най-достъпните автомобили ще усетят най-големия удар поради високите цени. В същото време митата дори ще засегнат чуждестранните части за модели, които се произвеждат в САЩ.

Експертите в индустрията очакват цените на новите автомобили в САЩ да се повишат в диапазона от 5 000 до 15 000 долара. Всичко зависи от степента на локализация на американското производство. Въпреки че лимитът е много по-висок за луксозни модели като Aston Martin, Ferrari и др.

В Съединените щати това неизменно ще доведе до повишаване на цените на вторичния пазар поради повишеното търсене. Именно тези автомобили привличат вниманието на украинските купувачи, тъй като употребяваните автомобили от САЩ се радват на силно търсене.

Най-популярните модели са изложени на риск.

Какви употребявани автомобили от САЩ ще поскъпнат в Украйна:

За да научите повече, посетете auto.blitz.bg.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
Някой
преди 1 година

Подобре си изберете материали за писане как засяга Българските граждани,а не мненията в Украйна,че малко проблеми имат,че големия им проблем е вноса втора ръка от господарите....

Откажи