Хората, които ядат месо, живеят с 10 години по-малко от вегетарианците, показва изследване на университета "Харвард".
Ново проучване установява разлика в продължителността на живота на вегетарианците и месоядните. Според експерти тя е подобна като тази между пушачите и непушачите. Ежедневната консумация на едно яйце, което е богато на холестерол, намалява живота колкото пет изпушени цигари.
Вегетарианската диета предотвратява сърдечно-съдови и белодробни заболявания, както и рак, сочи още изследването.
Други учени пък твърдят, че растителните храни не позволяват да се появи болестта на Алцхаймер. Тези, които включват в менюто си редовно месо, са 3 пъти по-застрашени от това заболяване. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.