Джеймс Гън каза истината за неговата версия на „Супермен“

Режисьорът прати по дяволите всички, които не разбират и харесват филма му

https://blitz.bg/lyubopitno/dzheyms-gan-kaza-istinata-za-negovata-versiya-na-supermen_news1094035.html Blitz.bg

Американският филмов режисьор и ръководител на DC Studios Джеймс Гън говори за темите и идеите зад очаквания филм за супергероя „Супермен“, съобщава Variety , цитирайки интервюто му за The Times of London.

Според режисьора, историята на „Супермен“ обхваща американската история и в най-основния си смисъл е за човек, който напуска дома си в търсене на по-добър живот.

„Супермен“ е историята на Америка.

Имигрант, дошъл от друг свят и се установил в страната. Но за мен, най-вече, това е история за това колко ценна е простата човешка доброта, а ние сме я загубили“, каза Гън.

Той призна, че темите на филма могат да бъдат възприемани различно в зависимост от политическите възгледи, особено в контекста на разгорещения обществен дебат за имиграцията.

Въпреки това е категоричен, че „Супермен“ е вкоренен в важни ценности и не го е грижа, ако някой е обиден.

„Да, някои хора ще го приемат различно, но става въпрос за доброта. И разбира се, ще има хора, които ще го намерят за обидно - само защото е за доброта. Да ходят по дяволите“, каза той.

„Да, това е история за политика. Но на друго ниво е за морала. Убийството никога не е правилно при никакви обстоятелства - това мисли Супермен. А Лоис смята, че трябва да има баланс. Историята е за връзката им и как различните възгледи за основните морални принципи могат да разкъсат дори най-близките хора.“

Превод и редакция: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай