Преди смъртта хората обикновено съжаляват, че не са имали смелостта да живеят така както искат, а не както другите очакват. Това е заявила Брони Уиър, авторката на книгата „Петте най-големи съжаления на умиращите хора“, пише CNBC.

Жената е работила в болница в продължение на осем години, като се е грижила за хора с тежки заболявания, които често са били смъртоносни. В общуването си с тях тя забелязала, че те често съжаляват, че не са взели повече решения за себе си, опитвайки се да угодят на хората около тях.

„Когато хората осъзнаят, че животът им е почти приключил и погледнат ясно назад, е лесно да се види колко много мечти остават неосъществени. Повечето хора не са постигнали дори половината от мечтите си и е трябвало да умрат, знаейки, че това е заради изборите, които са направили или не са направили“, подчертава Уиър в своя блог.

Ето няколко съвета как можете да изпреварите това чувство в ранна възраст.

„Концепцията „да живееш автентично“ може да изглежда лесно, но е трудно, ако не знаеш какво искаш от живота или не се чувстваш напълно комфортно в собствената си кожа. Има голям натиск върху необходимостта да се изясни с какво иска човек да се занимава. 

Но има един цитат от Буда, който винаги съм харесвала: „Работата на живота ти е да намериш работата на живота си“, казва жената пред подкаста "Щастливо място" през миналата година.

Уиър отбелязва, че понякога е полезно да се забави малко. Ако не сте решили живота си на 20, 30 или повече години, това не е страшно, защото някои хора могат да търсят себе си цял живот.

„Но мисля, че това означава да си дадеш разрешение да намалиш достатъчно, за да се настроиш в себе си, а това изисква много смелост“, добавя писателката.

Превод и редакция: БЛИЦ