Учените най-сетне ще разберат защо динозаврите са изчезнали

https://blitz.bg/nauka-i-tekhnologii/uchenite-nay-setne-shte-razberat-zashto-dinozavrite-sa-izcheznali_news661155.html Blitz.bg
ml PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/loose.dtd"> Динозаврите са изчезнали не поради изменението на климата, както се предполагаше преди, а след удар на астероид. Това пише Nature Communications.

Учени са установили, че в северноамериканския континент условията за живот били благоприятни за динозаврите. Това опровергава мнението, че влечугите са започнали да изчезват поради изменението на климата.

"Изменението на климата във времето не е довело до дългосрочен упадък на динозаврите", уточни изследователят Алесандро Чиаренс.

Превод: БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай