През октомври разкъсан наполовина труп беше забелязан близо до нос Бриджуотър в южния край на континента. За да установят какво точно е нападнало акулата, морски биолози от университета Дикин анализираха проби, взети от раните, и откриха значителни количества ДНК на косатка в тях, съобщават световните издания.

Според водния еколог Адам Милър, моделът на раните върху трупа на акулата е типичен за нападенията на косатки. Той вярва, че група, включваща добре познатите мъжкари Бент Тип и Рипъл, може да са участвали в атаката.

Тази версия се потвърждава от наблюденията на очевидци, които са видели косатки близо до носа малко преди откриването на трупа.

1500 лв. Казино Бонус за Нови Клиенти на efbet.com

Косатките достигат десет метра дължина и могат лесно да се справят с риба от всякакъв размер. В Южна Африка те нападаха човекоядните акули толкова често, че те почти изчезнаха. Косатките са ги разкъсвали на парчета, изяждали черния дроб и не докосвали останалото. Учените смятат, че са били привлечени от веществото сквален, което се съдържа в този орган.

Голямата бяла акула или акула човекояд е една от най-големите хищни риби в света. Средно представителите на този вид растат до 4,6-4,8 метра дължина. Те се считат за най-опасните видове акули за хората.

По-рано в Атлантическия океан косатки нападнаха морски съд и прекъснаха състезанието с ветроходни яхти The Ocean Race. В продължение на 15 минути те бутаха корпуса и плуваха около съда.

 

 

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук