"Пари има - въпроса е как се изразходват. Най-важното е да затворим така наречената от нас дирекция кражби и продажби. Оттам нататък вече нещата ще тръгнат. Парите се разпределят по начин, който не носи нищо добро за болшинството от хората. Например миналата година общинските съветници гласуваха закупуване на термопомпи за спестяване разходите за отопление на училища. Това е много хубаво, но впоследствие гласуват и друга докладна, която не се премисля.

Тези докладни така и не получават никакво развитие. На 23 май тази година излиза кои са одобрени по така наречения норвежки финансов механизъм. Те се купуват 100% безвъзмездно по тази програма, но управляващите в Карнобат не са го направили. Вместо да кандидатстваме - ние искаме да си ги купим. Защото като се купуват се организира един търг по съответните правила и го печели определена фирма." Това заяви кандидатът за кмет на Карнобат от БСП Тодор Байчев.

Според него по същия финансов механизъм може да се кандидатства и за възобновяеми енергийни източници, както и за енергоспестяващо улично осветление. "Може да се кандидатства и за саниране на детски градини - отново не кандидатстваме. Така е при нас и аз искам да го променя. Ако се беше случило нещо хубаво през през последните 20 години в Карнобат - нямаше да го напуснат 9000 души. Когато хората не виждат перспектива за себе си и децата си - те си тръгват", добави кандидатът за кмет на Карнобат.

"Градът е коренно различен от селата. Закриха се училищата и детските градини в селата. На места се закриха, защото така решиха управляващите. Излезе информация, че управителя на болницата взима 240 хил. лева годишно възнаграждение, а болницата е с 3 отделения. За сравнение управителя на "Пирогов" взема 60 хиляди - явно при нас се работи повече. Има села без интернет, телефон и дори вода. Има едно село, което дори никога не е имало вода. В крайните квартали последните неща, които са правени - е от 80-та година. В кв. Красно село пък има една улица, която се ремонтира през 1 година. Имаме случай, в който 200 метра дълга улица се прави 4 години", коментира той за проблемите в Карнобат и селата.

Тодор Байчев бе категоричен, че е важно да надделее разума на тези избори. "Половината община не желае този начин на управление. Проблемите на общината са решими, но е важно средствата да се разпределят ефективно и да се кандидатства по европейските програми. Не трябва да наблягаме само преди изборите, а да наблягаме на работа през годините. Не може наведнъж точно преди изборите да се започнат 20 обекта", завърши социалистът.

Купуването и продаването на гласове е престъпление