Рекордна избирателна активност на нашенци в Австралия

На миналите избори са гласували 156 души, този път, по средата на изборния ден, гласа си вече са дали 157 души

https://blitz.bg/novini-3/rekordna-izbiratelna-aktivnost-na-nashenci-v-avstraliya_news809621.html Blitz.bg

Първи гласуването започнаха българите в Австралия и Нова Зеландия, предаде bTV. 

Тази година в Австралия има рекордните 6 секции, обяви Явор Константинов, който е доброволец в секцията в Мелбърн. 

„За наш късмет в момента не сме под карантина и нямаме случаи на COVID-19. Противоепидемичните мерки са по-леки“, коментира Константинов.

По думите му проблеми с гласуването в Австралия няма.

Висока е и избирателната активност – към 14:15 ч. местно време в Сидни са гласували 156 души, а досега най-много българи в града са участвали във вота през 2017 г. – 157.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай