Общото количество извозени битови отпадъци от за последните четири дни са 1 374 980 кг. От нерегламентирани сметища до момента са извозени общо 1 190 куб. м твърди битови отпадъци. Едрогабаритните отпадъци по райони за периода 11-13 април включително, са 1 752 куб. м, отчетоха от Националния кризисен щаб.
По данни на депо Суходол от началото на почистването на столицата от мобилизираната техника и човешки ресурс от НКЩ са извършени общо:
- 11.04.2009 г. и 12.04.2009 г. 140 курса и са разтоварени 708 640 кг.отпадъци;
- 13.04.2009 г. са направени 71 курса и са разтоварени 367700 кг.;
- 14.04.2009 г., курсовете са 59 и в депото са измерени 298 640 кг.
Сметосъбирането в 19-те района, без столичните райони Младост, Люлин, Овча купел, Триадица и Витоша, се извършва по график. Около 3000 души, в това число метачи, сметосъбирачи, шофьори, екипи за измиване, бяха ангажирани за последните дни. Бяха включени 162 машини за събиране на едрогабаритни отпадъци, 60 машини за миене и 380 машини за сметосъбиране и сметоизвозване.
Данните показват още,че до момента ръчно са изметени 3824.7 дка в районите около спирките на градски транспорт, 811.5 дка места с обществена значимост, и 68 дка вътрешно-квартални пространства. Измитите булеварди и улици в столицата за периода 11-13 април са 380.12 дка.
Дейностите по почистването на столицата се извършват от мобилизираните от НКЩ фирми: Фирмите “Искър 2000”, Содос, ДП “Строителство и възстановяване”, ДП “Транспортно строителство и възстановяване” и ТД “ Новера” АД
Днес, в 12 ч. кметът на община „Изгрев” Панайот Бончев ще посрещне на автогара „Юг” мобилизираните от НКЩ екипи, който ще започнат работа по извозването на едрогабаритни отпадъци от територията на район „Изгрев” ./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.