100-годишна завърши начално училище

Мексиканката Мануела Ернандес била готова да продължи образованието си

https://blitz.bg/obshtestvo/100-godishna-zavarshi-nachalno-uchilishte_news208070.html Blitz.bg

Мексиканска баба получи дипломата си за завършено начално образование на 100-годишна възраст. Мануела Ернандес, родена в щата Оаксака през юни 1913 г., напуснала начално училище след първата година на обучение, за да помага на родителите си с домашните задължения.

Тя възобновила образованието миналия октомври на 99 години, по препоръка на един от внуците й. "Нямах възможност да уча, когато трябваше, защото родителите ми бяха много бедни. Бях много натъжена. Сега обаче мечтата ми се сбъдна", каза Мануела Ернандес. Дипломата на Мануела й бе връчена на тържествена церемония в южния мексикански щат. Тя дори обяви, че е готова да продължи образованието си, за да окуражи своите внуци да учат. Според данните от щатските власти повече от половината жители на Оаксака под 15 годишна възраст не са завършили начално училище./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай