4,5 затвор за шеф на шуменската "Топлофикация"

https://blitz.bg/obshtestvo/45-zatvor-za-shef-na-shumenskata-quottoplofikaciyaquot_news70686.html Blitz.bg

Четири години и половина лишаване от свобода при първоначален общ режим наложи Шуменският окръжен съд на бившия шеф на Топлофикация - Шумен Юлиян Тодоров, който беше признат за виновен, че умишлено не е положил грижи за собственост на ТЕЦ- Шумен и Държавен резерв.

Престъплението е било извършено в периода от септември 2004 г. до октомври 2005 г. Нанесените щети са на обща стойност над 873 000 лв.

Тодоров ще трябва да заплати на „Топлофикация"-Шумен обезщетение от над 390 000 лв., такса за държавни изкове за 15 000 лв., както и разноските по делото , в размер на 7 800 лв.

Присъдата може да бъде обжалвана в 15-дневен срок пред Варненския апелативен съд.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай