53-г. мъж с ковид симптоми издъхна в Спешното на благоевградската болница

Пациентът бил със затруднено дишане, но докато му бъде осигурено легло, е починал

https://blitz.bg/regioni/53-g-mazh-s-kovid-simptomi-izdahna-v-speshnoto-na-blagoevgradskata-bolnica_news787676.html Blitz.bg
53-годишен мъж с COVID-симптоми издъхна тази нощ в Спешно приемно отделение на МБАЛ-Благоевград, очаквайки легло.

Към 22 часа мъжът от Благоевград е транспортиран до СПО със затруднено дишане. Вчера му е взета проба за COVID-19, а днес е трябвало да излезе резултатът.

Мъжът бил със затруднено дишане, приет е в COVID-приемната на отделението, но докато му бъде осигурено легло, е починал, съобщава БГНЕС.

Преди седмица 68-годишна жена почина на тротоара пред Вътрешно отделение. Проверката на МБАЛ е установила, че не е приемана в болница, т.е. не е пациент на МБАЛ.

По случая са в ход проверки от РЗИ и Медицински одит, но до сега резултат няма.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай