Десетки миряни дойдоха в столичния храм "Света Неделя", за да почетат паметта на Българския патриарх Максим. Негово Светейшество си отиде от този свят преди 9 месеца след 41 години начело на Българската православна църква.
Панихидата за патриарха беше отслужена от Знеполския епископ Йоан, в съслужение със столични свещеници и представители на храмовото духовенство. Според епископ Йоан, съвпадението на службата с големия празник Преображение Господне не е случайно, тъй като това бил един от най-почитаните празници от покойния патриарх.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.