Представители на 35 ловни дружинки днес се надпреварват да гърмят с пушки в Хасково. Това състезание по ловна стрелба се провежда за втора поредна година и е организирано от Съюза на ловно-рибарските дружества в града.
Днес по двама или трима ловци от всичките 35 ловни дружинки от Хасково, Минерални бани и Стамболово се надпреварват с точен мерник. Всеки от състезателите стреля по 25 пъти с пушка, която му е предоставена от Съюза.
Стреля се по панички, но тук, в комплекса, всеки може да изпробва точността си на дисциплините „Трап” и „Бягащ заек”. Късно след обяд ще се извърши класирането и най-добре представилите се ще получат патрондаши, ловни ножове и боеприпаси за ловните си пушки.
Повече от сто ловци продължават да стрелят по мишени под очите на рехава, но екзалтирана публика.
Тодорка НИКОЛОВА, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.