Без питейна вода в Монтанско

https://blitz.bg/obshtestvo/bez-piteyna-voda-v-montansko_news71562.html Blitz.bg

В три общини на област Монтана питейната вода е негодна за употреба, съобщи БНР. Причината е замърсяване на водоизточниците след топенето на снега.

По разпореждане на РИОКОЗ в Бойчиновци и селата Пали лула и Охрид водата се доставя с подвижни цистерни. Според експерти причина за замърсяването е натрупана в тръбопроводите кал. Те препоръчват в общините Георги Дамяново, Бойчиновци и Вършец за пиене да се използва само минерална вода. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай