Няма основание за протести и напрежение в Нови Пазар заради местната болницата стана ясно след края на срещата на екипа от МЗ и НЗОК с директора на болницата и представители на местната власт, съобщиха от здравното министертво.
През тази година болницата в Нови Пазар ще работи по повече клинични пътеки с НЗОК, отколкото през миналата.
През 2010-та г. лечебното заведение ще обслужва пациенти по 70 клинични пътеки вместо по 54, както е било през 2009-та.
Причината за увеличението на дейността на болницата е, че тя е намерила нужните специалисти и апаратура, и отговоря на изискванията на здравната каса./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.