Без протести заради болницата в Нови пазар

https://blitz.bg/obshtestvo/bez-protesti-zaradi-bolnicata-v-novi-pazar_news69434.html Blitz.bg

Няма основание за протести и напрежение в Нови Пазар заради местната болницата стана ясно след края на срещата на екипа от МЗ и НЗОК с директора на болницата и представители на местната власт, съобщиха от здравното министертво.

През тази година болницата в Нови Пазар ще работи по повече клинични пътеки с НЗОК, отколкото през миналата.

През 2010-та г. лечебното заведение ще обслужва пациенти по 70 клинични пътеки вместо по 54, както е било през 2009-та.

Причината за увеличението на дейността на болницата е, че тя е намерила нужните специалисти и апаратура, и отговоря на изискванията на здравната каса./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай