„Дезинфектантът, с който се пръска в автобусите, е напълно безопасен. Изчели сме напълно инструкциите”, обясни директорът на гараж ”Малашевци” - Столичен автотранспорт Кирил Георгиев.
„Всичко превозни средства, които се прибират от линия, се почистват стандартно. След това се избърсва арматурата и ръкохватките и накрая се дезинфекцира. От днес, по заповед на кмета на София, на крайни станции ще има мобилни екипи, които ще дезинфекцират автобусите”, добави той в сутрешния блок на Нова тв.
Препаратът, с който се почиства, е медицински продукт. Той е на спиртна основа и съдържа глицерин.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.