Бившият ръководител на Сметната палата в Разград Севдалин Йорданов ще бъде съден за използване на служебно положение за незаконно облагодетелстване на членове от семейството му. Обвинителният акт е внесен в съда от Окръжната прокуратура.
Обвинението срещу Севдалин Йорданов е за това, че използвайки служебното си положение е убеждавал кметовете на шест от седемте общини в разградска област да възложат извършването на предодитен анализ на управлението на общинското имущество на фирми, в които участва съпругата му и сина му. По този начин семейството се облагодетелствало с 16 000 лева през 2007 г. Досъдебното производство срещу Йорданов беше образувано след публикация за злоупотребите в местен вестник в началото на годината. Ако бъде признат за виновен по обвинението бившият ръководител на разградската сметна палата може да получи присъда до 3 години затвор. /БНР
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.