БЛИЦ TV: Активистка на БСП призова за поход срещу протестиращите

Да тръгнем към София вместо към Бузлуджа и да ги стресираме, вдигна юмрук жената в Карлово

https://blitz.bg/regioni/blic-tv-aktivistka-na-bsp-prizova-za-pohod-sreshtu-protestirashtite_news209981.html Blitz.bg

Другари, наближава време за празника на Бузлуджа. Аз предлагам вместо да се качваме на върха, да обърнем автобусите и да идем да стресираме протестиращите против Пламен Орешарски в София. Това каза пред препълнена зала в Карлово бойна активистка на БСП, която сви юмрук в знак на единство.

Над 150 души се събраха в подбалканския град в подкрепа на кабинета. Жителите на общините Карлово и Сопот смятат, че настоящето управление е единствената възможност за стабилизиране на страната. Нека правителството не подава оставка, трябва да има отговорно отношение към държавата и към хората. Ангажиментите, поети от правителството трябва да се спазят. Оставката, в този момент ще е проява на безотговорно отношение към всички български граждани. Около това се обединиха жители на Карлово и Сопот, които днес излязоха да заявят своята подкрепа за правителството на Пламен Орешарски.

"За жителите на нашия край беше от голямо значение, че една от първите мерки на правителството на Орешарски бе плащането на заплатите на работещите във ВМЗ Сопот, и търсенето на дългосрочно решение за преодоляване на затрудненията, които са пред завода", казаха работещи в завода. От вчера в Карлово стартира и подписка в подкрепа на правителството, като в нея за около половин час се подписаха над 200 човека.

Кристина ИВАНОВА, БЛИЦ

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай