Хората около парламента са 500-600 и по нищо не се отличават от тези, които бяха снощи по софийските улици, видя репортер на БЛИЦ. Срещат се млади хора с деца, хора с велосипеди и възрастни господа и дами, добре облечени със знаменца в ръка.
Свирките и тръбите създават неописуем шум около Народното събрание. Протестиращите преследват всеки депутат, който се появи, но мирно. Просто му блокират пътя, освиркват го и му задават нелицеприятни въпроси. Полицаите следят за реда и стоят като верига около сградата, но не им се налага да се намесват. Протестиращи са навлезли и в градинката пред северния вход, откъдето се вижда добре веригата полицаи и протеситращите. /БЛИЦ
Красимир ТОДОРОВ, БЛИЦ
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.