Блокадата продължава, фермери ще изливат мляко при Ексохи

https://blitz.bg/obshtestvo/blokadata-prodalzhava-fermeri-shte-izlivat-mlyako-pri-eksohi_news69678.html Blitz.bg

Блокадите на българо-гръцките гранични пунктове продължават. Фермери от Драма са обявили, че идват днес на ГКПП при Ексохи и ще разлеят мляко на пътя. Така те демонстрират исканията си за изплащане на субсидии.

На ГКПП Дойран животновъди вчера вече разляха мляко на пътя, присъединявайки се към земеделските протести. Утре подобни действия ще предприемат и животновъдите от Ксанти, които планират да окупират сградата на областната управа, съобщават гръцките  медии. В събота животновъдите се събират в Солун, за да решат какви да бъдат следващите им протестни действия.

Обстановката на пропускателните пунктове е допълнително усложнена от стачката на данъчните служители и митничарите в цяла Гърция, които недоволстват от намаления на надбавките и замразяване на възнагражденията им. Стачката ще бъде днес и утре.

/БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай