Бойко Борисов: Платихме тази година милиард и половина за едно синьо правителство

Живи пари, на данъкоплатците, заминаха за Вашингтон, коментира премиерът в оставка и другата сделка с АЕЦ "Белене".

https://blitz.bg/obshtestvo/boyko-borisov-platihme-tazi-godina-miliard-i-polovina-za-edno-sinyo-pravitelstvo_news479430.html Blitz.bg

За три, четири дни да правим ядрена мощност, а лятото какво правим с нея? Зрителите ви трябва добре да знаят, че тази мощност работи постоянно.  Така премиерът в оставка Бойко Борисов коментира в предаването "Панорама" по БНТ въпроса за временно спрения износ на ток и евентуално включването на нова ядрена мощност. 

"Милиард и триста милиона платихме тази година за едно синьо правителство, което подписа американските централи, абсолютно корупционна сделка. И още два милиарда и 500 милиона за друго едно, червено правителство за "Белене". Живи пари, на данъкоплатците, заминаха за Вашингтон. Заради тези платени пари няма влакове", заяви Бойко Борисов. 

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ! 

 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай