Д-р Атанасов: Все повече млади хора и деца карат тежко COVID-19

Лекарите са подложени на голям психологически и физически натиск, смята той

https://blitz.bg/zdraveopazvane/d-r-atanasov-vse-poveche-mladi-hora-i-deca-karat-tezhko-covid-19_news847501.html Blitz.bg

Все повече млади хора и деца карат тежко COVID-19. Това обясни пред Нова тв директорът на „Александровска” болница д-р Атанас Атанасов.

„Докторите са подложени на голям психологически и физически натиск. Трябва отново да призовем хората да се ваксинират”, заяви д-р Атанасов. „Нямаме нито един починал ваксиниран в болницата”, заяви още той.

Д-р Атанасов обясни, че в лечебното заведение има още свободни легла за COVID болни.

„Над 30% от леглата в болницата са преструктурирани за COVID болни. От тях 35% са интензивни. Но те трябва да бъде обезпечено и с персонал. Пренасочваме екипи от една клиника в друга. Ако ескалацията продължи на пандемията, може да има дефицит на екипи”, каза Атанасов.

От болницата са изготвили план за действие.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай