Дали сме 82 милиона повече за здраве през 2012 г.

Здравната каса няма да приключи годината с дефицит, смята управителят й Пламен Цеков

https://blitz.bg/obshtestvo/dali-sme-82-miliona-poveche-za-zdrave-prez-2012-g_news207886.html Blitz.bg

Повече от 82 милиона лева над планираното са били събрани от здравно-осигурителни вноски през 2012 г., отчете управителят на Здравната каса Пламен Цеков пред парламентарната Здравна комисия.

Ръководството на НЗОК вече е изпратило питане до Министерството на финансите може ли тези пари да се изразходват за здравноосигурителни плащания през 2013 г.

Към 31 май, когато Касата приключва финансовото шестмесечие, институцията е похарчила 48,2 % от определения й за годината бюджет, отчете Цеков. Към днешна дата, неразплатените с договорните партньори плащания на касата са около 213 хиляди лева.

Според прогнозата на Пламен Цеков - притеснителен дефицит до края на годината не се очаква. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай