Комитетът за еколого-икономическа защита на Свищов разпространи протестна декларация срещу строителството на АЕЦ "Белене". В документа е отбелязано, че поводът е годишнината от аварията в АЕЦ-Чернобил.
Тревогата на жителите на Свищов е продиктувана и вчерашното земетресение в района на планината Вранча в Румъния. В декларацията е подчертано, че не е безопасно да се строи нова атомна централа, ако районът не е напълно безопасен в сеизмично отношение. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.