Диабетиците си доплащат инсулина?

https://blitz.bg/obshtestvo/diabeticite-si-doplashtat-insulina_news49171.html Blitz.bg

Възможно е хората с диабет да си доплащат за инсулина от 1 юни. Това предупреждавали фармацевти от Бургас, разказали пациенти пред "24 часа". Причината е в новите условия, определени с позитивния лекарствен списък.

В момента инсулинът се отпуска безплатно от здравната каса. Лекари и пациенти избират между продуктите на трите световни производители - "Ново Нордикс", "Ели Лили" и "Авентис Пастьор".
Според новата наредба касата ще плаща частично или изцяло само най-евтините медикаменти във всяка група. Чуждите производители обявиха, че заради това 79% от сегашните лекарства ще бъдат спрени от 1 юни. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай