До 10 август мокрят улиците в София заради жегите

Оросявани ще бъдат и тротоари, площади, спирки на градския транспорт

https://blitz.bg/stolitsa/do-10-avgust-mokryat-ulicite-v-sofiya-zaradi-zhegite_news215274.html Blitz.bg

Във връзка с повишението на температурите, слънчевото и горещо време се извършва оросяване на пътните платна. Това съобщиха от пресцентъра на Столична община.

 Дейността се извършва на улици, тротоари, площади, пространствата на спирки на масовия градски транспорт, както и подлези, алеи за обществено ползване. Оросяването започна от 6 август и ще продължи до 10 август във всички райони на София.

Миналата седмица също беше извършено оросяване на пътните платна.

Оросяването при сухо и горещо време е превантивна мярка срещу замърсяването на въздуха. Столичен инспекторат извършва контрол на дейността.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай