Драмите със скъпарските извинителни бележки за училище продължават, но...

Омбудсманът Диана Ковачева настоява електронните медицински бележки да са безплатни

https://blitz.bg/obshtestvo/dramite-sas-skaparskite-izvinitelni-belezhki-za-uchilishte-prodalzhavat-no_news997536.html Blitz.bg

Омбудсманът Диана Ковачева настоя електронните медицински бележки за отсъствия на учениците да станат безплатни за родителите, като бъдат включени в пакета здравни дейности, гарантирани от бюджета на Здравната каса. 

Лекар поиска от дете нечувана сума за медицинска бележка

Ковачева е изпратила препоръката до здравния министър, председателя на ресорната парламентарна комисия и ръководителя на Българския лекарски съюз.

БЛИЦ припомня, че на места у нас тарифата за медицинска бележка за ученик достига до 57 лева, въпреки че здравеопазването за деца до 18-годишна възраст в България е безплатно и личните лекари не трябва да събират потребителска такса. Родители сигнализират, че лични медици искат от тях по 10, 20 или 30 лева за извинителна бележка.   

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай