От ВиК-Хасково оставиха 22 семейства без вода, жалваха се част от потърпевшите пред БЛИЦ. Те живеят в два триетажни жилищни блока до бившето военно летище край хасковското село Узунджово. По заповед на шефа на ВиК – Хасково, Атанас Бързев, главната водопроводна тръба на двата блока е отрязана и домовете започват да се вмирисват в горещините.
Според Бързев, тази наистина жестока мярка била наложена защото 11 семейства от общо 22, които живеят там, не си били плащали изразходваната вода и дължали около 1 500 лева. Освен това те отказвали достъп на инкасаторите до водомерите и така не се знаело точно колко вода е изразходвана. Обитателите на тези 11 апартамента са заподозрени и в кражба на вода и с това чашата на търпението на Бързев преляла. Клъцната водопроводна мрежа обаче остави без вода и 11 семейства, които са изрядни платци. В някои от тези семейства има и малки деца и се налага родителите им да мъкнат вода отдалече с туби и шишета, за да сготвят, да изперат и да поддържат все пак някаква хигиена в домовете си.
Не се знае докога ще продължава сухият режим в тези жилища. Някои от неизрядните платци нямат средства да се издължат и се страхуват да излязат от домовете си, за да не бъдат линчувани. Напрежението между тези 22 семейства продължава да расте и не се знае накъде ще избие.
Нямаме друг начин да си приберем парите, заяви Бързев за БЛИЦ, потърсихме съдействието на прокуратурата за да можем до проникнем до водомерите, но ни беше отказано с мотива, че те не са извършили престъпление. Няма и закон, който да задължи абонатите да отварят домовете си на инкасаторите. Това наложи да вземем тази мярка. Нямаме друг изход...
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.