Двегодишната Деница се бори с тежко онкологично заболяване и се нуждае от 1 млн. евро за лечение

Планът включва лъчетерапия, таргетна химиотерапия, имунотерапия от САЩ и трансплантация на стволови клетки

https://blitz.bg/obshtestvo/dvegodishnata-denica-se-bori-s-tezhko-onkologichno-zabolyavane-i-se-nuzhdae-ot-1-mln-evro-za-lechenie_news1160433.html Blitz.bg
© Shutterstock

Двегодишно дете се нуждае от спешна финансова подкрепа за продължаване на лечението си в чужбина, след като лекарите установяват агресивно онкологично заболяване. Семейството на малката Деница, което вече повече от година води тежка битка за нейния живот, се опитва да събере около 1 милион евро – сума, която е непосилна за тях. Част от средствата вече са осигурени, но оставащата сума е необходима спешно заради предстояща поръчка на специфични медикаменти.

Момиченцето е само на две години и осем месеца, но вече е преминало през сериозни изпитания. След период на подобрение семейството получава тежката новина за „рецидив“, което налага нов, още по-интензивен лечебен план. Той включва лъчетерапия, таргетна перорална химиотерапия и скъпоструваща имунотерапия, която трябва да бъде доставена от САЩ, а в последствие и трансплантация на стволови клетки.

Всичко започва през октомври 2024 г., когато детето започва да вдига честа висока температура. Първоначално лекарите приемат, че става дума за инфекция на пикочните пътища, но по-късно се установява, че причината е тумор с големи размери, който е притискал бъбрека.

В момента Деница и семейството ѝ се намират в болница в Истанбул и не са се връщали в България от година. Родителите разказват с болка как детето осъзнава промените в себе си и реагира, когато вижда други момиченца с коса. В дома си понякога поставя дреха на главата си, опитвайки се да си представи, че има коса.

Въпреки тежката ситуация семейството не губи надежда. Те споделят, че детето проявява изключителна сила и воля в борбата си всеки ден, което им дава кураж да продължат. „Нямаме право да се отказваме. Ще направим всичко възможно за нея“, казват родителите.

Борбата продължава, но времето е решаващ фактор.

Всеки, който желае да помогне на Деница, може да го направи по следните начини:

 

Банка: Allianz Bank
IBAN: BG03BUIN95611000742762
BIC: BUINBGSF
Получател: Фондация Павел Андреев
Основание: Деница Недялкова

Дарения се приемат и онлайн чрез платформата Pavel Andreev