Паметникът пред НДК да се събори и на негово място да се монтират мемориалните плочи на Първи и шести пехотни полкове. Монтират ли се тези плочи, пространството ще заприлича на Виетнамския мемориал във Вашингтон, казва пред “Преса” вицепремиерът Симеон Дянков.
За Симеон Дянков циментовата част на паметника пред НДК е грозна и трябва да падне до кота нула. Най-ниската част можело да остане, макар че по нея са пропуснати важни исторически лица.
Дянков смята, че трябва да се изкарат и поставят на това място плочите на Първи и Шести пехотни полкове, които в момента прашасват във Военноисторическия музей./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.