Екологичният министър: Върнахме плана за управление на Витоша

В него е посочено необосновано изграждане на ски писти и съоръжения, обяви Ивелина Василева

https://blitz.bg/stolitsa/ekologichniyat-ministar-varnahme-plana-za-upravlenie-na-vitosha_news393582.html Blitz.bg

Необходимо е да се полагат усилия за модернизацията на лифтовете на Витоша и Банско. Това заяви пред bTV министърът на околната среда и водите Ивелина Василева на въпрос защо не се ремонтират старите лифтове в планината.

"В момента се разработва план за управление на лифта на Витоша, тъй като това е природен парк и нашето министерство има отношение към екологията. Според въпросния план има идеи за изграждане на ски писти, но ние не сме видели логично обосноваване за новото изграждане на писти и съоръжения. Затова сме върнали този план за нова преработка", коментира тя.

Василева посочи, че очакват през месец март, изпълнителят да прецизира документа и да го представи отново, след което в Министерски съвет да бъде утвърден.

„Няма ограничение и в съществуващия план и в този, които се подготвя да бъдат подменяни съоръжения. Спазваме закона“, увери Василева. В момента е в подготовка и плана за управление на Пирин. Тя призна, че по него има много спорове.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай