Силен и нетърпим шум се чува от движещ се трамвай в София рано събота сутрин.
На видео, публикувано във фейсбук групата "Забелязано в София ®" се вижда потеглящ трамвай на бул. Ал. Стамболийски в столицата, а свистенето по релсите напомня сирена.
"Така е ежедневно. Време е за реална поддръжка, а не само приказки за европейски стандарти", пише авторът на публикацията.
Коментиращи признават, че случката не е прецедент, а подобно свистене се чува в много части на столицата от движещи се трамваи.
"Ужасно е! Всяка сутрин в тишината се чува като изстребител под прозорците. Преди месец през Стамболийски се движеше само трамвай 10 и 3, а сега са пуснали и 1, 8, 13….обслужват една и съща линия и се редят по 3-4 трамвая на спирка";
"Жал, ми е за ватманите които са подложени на всичко това по 8-9 часа";
"Вият защото са с винтови компресори. Когато са били в Швейцария преди да дойдат тук са имали капаци с изолация, но тъй като тук температурите са по-високи лятото и компресорите прегряват капаците са махнати и затова са толкова шумни", гласят само част от коментарите.
На [email protected] БЛИЦ очаква новини, снимки и видео от своите читатели в цяла България и по света

