Фирмата "Алепу Вилидж" притежава апетитни урбанизирани терени на първа линия в местността Алепу, към които води затвореният от кмета на Созопол път покрай Шофьорския плаж. Теренът на това място е свлачищен, но вместо брегоукрепване е налице терасиране, подготвящо строеж, показаха репортажи на българските медии от последните дни, след като се разрази скандалът.

Става въпрос за терени, които са били апортирани от община Созопол в публично-частна фирма през 2005 г., след което отстъпени на частниците на скандално ниска цена. Фирмата, получила терените, е контролирана от управителите на ПЛАСТИМО АД, които са тясно свързани с масонския шеф и агент на ДС Борислав Сарандев. Реалната собственост обаче е скрита зад офшорки в Белиз.

През 2005 г. (при предишния кмет на Созопол) общината апортира в "Алепу Вилидж" 34% от капитала на фирмата, под формата на "изоставени ниви". Малка подробност е, че нивите са на първа линия до плажа. Общо 29,171 декара са оценени тогава на 1 225 200 лв. (по 40 лв. на кв. м).

Предметът на дейност на дружеството е "изграждане и експлоатация на хотелски комплекс с двуетажно вилообразно строителство, хотелиерство и ресторантьорство".
По същото време апортът е оформен като кредит с ипотека, като кредитодател е Община Созопол, а задължени лица се явяват "Алепу Вилидж", "Интел БФ" ООД и "Черноморска Лизингова Компания". Всички тези фирми са свързани с едни и същи лица.

Две години по-късно Община Созопол продава на "Алепу Вилидж" АД различни идеални части в четирите имота. 

От картата на Кадастъра се вижда, че “износените” земи са в съседство с големия лот на Главболгарстрой, на който изниква вилното селище Свети Тома. Теренът на Св. Тома също е съсобственост с Община Созопол, срещу което тя получава апартаменти в комплекса. След като "Алепу Вилидж" се сдобива окончателно с “износените” терени, техният статут се променя в урбанизирана територия за курортно строителство, хотели и др. От сателитните карти се вижда, че през тези земи минава път към Св. Тома, който обаче липсва в Кадастъра. Все пак между земите и плажа е оставена тънка ивица общинска земя за "второстепенна улица".

Сделката с "износената" земя в крайна сметка е твърде изгодна за "Алепу Вилидж". В разгара на имотния бум фирмата се сдобива със златни терени до плажа срещу 44 евро на кв. метър. При това без да се смятат идеалните части, придобити от Общината гратис.
За сравнение по същото време 130 декара до плажа "Корал" са продадени от група гешефтари начело с бургаския кмет Димитър Николов, на испански инвеститор за 300 до 400 евро на квадратен метър. Те купуват земята години по-рано по скандален начин от Община Царево за 7 долара на квадрат.

Кои са собствениците на “Алепу Вилидж”?

По 14% в дружеството "Алепу Вилидж" държат директно Кристиян Христов и Пламен Марков, които освен ПЛАСТИМО, въртят разностранен бизнес. Пламен може да се похвали и с последен модел "Мерцедес" S-класа купе с тунинг "Брабус" за около 250 000 лева (на снимката).

Останалите 72% са поделени между фирмите К КЕПИТАЛ АД и Г И М КОНСУЛТ АД, чиито управители са Христов, Марков и Борислав Сарандев. Последният е масонски шеф и е разкрит като агент "Романов" от ДС. Тримата са и в надзорния съвет на самоковската фабрика ПЛАСТИМО АД, притежавана от К КЕПИТАЛ АД и Г И М КОНСУЛТ.

Двете фирми пък са собственост на офшорки от Белиз, представлявани от собственика на пловдивския ресторант "Хеброс" Георги Ташев.