Факелно шествие за Деня на будителите

https://blitz.bg/obshtestvo/fakelno-shestvie-za-denya-na-buditelite_news21001.html Blitz.bg

През центъра на Хасково преминава огромно факелно шествие, посветено на утрешния празник на народните будители. Учениците от местните училища запълниха улица “Сан Стефано”. Те носеха портретите на изтъкнати книжовни дейци, а след тях ги следват ученици със запалени факли, предаде кореспондентът на БЛИЦ.

Начело на шествието са заместник кмета на Хасково, Татяна Димитрова и шефът на областния инпекторат по образованието Иван Панайтов. От другия край на реката в същото време преминава Хелоуинското шествие със запелини фенери от изрязани тикви. Хасково тази вечер прилича на древен град, чийто жители си осветяват пътя с факли и свещи.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай