Българските земеделци ще излязат на протест на 8, обявиха представители на Независими земеделски производители. Предвижда се пред Министерството на земеделието да се направи тридневен палатков лагер и блокади на автомагистрала „Тракия” в района на Хасково.
Производителите настояват за писмен отговор на всички запитвания, отправени към Министерството на земеделието. Те желаят да се преразгледа и оцени положението на пазара на мляко и месо, да се подготвят възможни инструменти за подпомагане на сектора и да задействат съществуващите мерки.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.