На 31 декември 2008 г. правителството на Република Гърция официално уведоми, че считано от 1 януари 2009 г., освобождава своя трудов пазар за граждани на Република България и Република Румъния.
Това съобщиха от Министерство на външните работи. Решение с историческо значение e взело вчера гръцкото правителство, пристъпвайки към вдигане на "ветото" за свободен достъп на българи и румънци до трудовия пазар на Гърция. Според информация на в. "Елефтерос типос", гръцкият министър на заетостта Фани Петраля е уведомила официално Европейската Комисия, че Гърция няма да продължи да прилага преходните разпоредби, според които работниците от тези две страни нямат право да работят безпрепятствено в Гърция. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.