Гърлен секрет е причината 15 възрастни и деца да попаднат в инфекциозното отделение на болницата в Кърджали, показват изследванията на РИОКОЗ.
Вероятно персоналът, който работи в хранителното заведение, несъзнателно е предизвикал тази инфекция чрез близък контакт до храната, коментира д-р Жени Стайкова, началник на регионалната инспекция.
Микробът стафилококус ауреус е причинил натравянето.
Според нея взривът от хранително отравяне вече е овладян.
Не са регистрирани нови случаи на хранителни натравяния в града, след като в периода от 30 юли до 1 август в болницата в областния град потърсиха помощ заради болки в корема, многократно повръщане и диария.
Заведението, от което тръгна хранителното натравяне, ще бъде затворено докато се вземат необходимите мерки.
Екипът от РИОКОЗ от вчера започна проверка на обекта за бързо хранене и беше затворено.
Състоянието на пострадалите, сред които има и деца, е стабилизирано. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.