Газификацията на 18 общински сгради във Велико Търново спести 1,4 милиона лева от бюджета за отопление на Старата ни столица през 2008 година.
Икономиите, реализирани през последните 4 години от общинските клиенти на „Дунавгаз” ЕАД, са близо 3,9 милиона лева. Преди това сградите се отопляваха с нафта и мазут.
Най-печеливши от предимствата на природния газ са Многопрофилната областна болница „Д-р Стефан Черкезов”, която е спестила малко над половин милиона лева само през 2008 година, Средното общообразователно училище „Емилиян Станев” – 227 хиляди лева, Професионалната математическа гимназия „Васил Друмев” – 85 хиляди лева и сградата на Общината – 84 хиляди лева.
Овергаз започна газификацията на Велико Търново през 2004 година. За 5 години екипите на дружеството изградиха 61 километра газоразпределителна мрежа, към която се присъединиха 1200 домакинства, 86 административни сгради и 19 промишлени предприятия. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.