Газификацията спести 1,4 млн. лв. на община Велико Търново през 2008 г.

https://blitz.bg/obshtestvo/gazifikaciyata-spesti-14-mln-lv-na-obshtina-veliko-tarnovo-prez-2008-g_news43265.html Blitz.bg

Газификацията на 18 общински сгради във Велико Търново спести 1,4 милиона лева от бюджета за отопление на Старата ни столица през 2008 година.

Икономиите, реализирани през последните 4 години от общинските клиенти на „Дунавгаз” ЕАД, са близо 3,9 милиона лева. Преди това сградите се отопляваха с нафта и мазут.

Най-печеливши от предимствата на природния газ са Многопрофилната областна болница „Д-р Стефан Черкезов”, която е спестила малко над половин милиона лева само през 2008 година, Средното общообразователно училище „Емилиян Станев” – 227 хиляди лева, Професионалната математическа гимназия „Васил Друмев” – 85 хиляди лева и сградата на Общината – 84 хиляди лева.

Овергаз започна газификацията на Велико Търново през 2004 година. За 5 години екипите на дружеството изградиха 61 километра газоразпределителна мрежа, към която се присъединиха 1200 домакинства, 86 административни сгради и 19 промишлени предприятия. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай