"На 7-8 май температурите ще са много ниски, ще има и отрицателни такива. В планините ще има и нова снежна покривка. Във вторник ще бъде доста студено за май месец", подчерта той.
Междувременно Рачев обеща, че ни чака лято с нормални температури.
![]()
"Май месец ни чакат много гръмотевици, светкавици и дъжд, но не и целодневно. Сутрин ще има много слънце. Няма да гърми от сутрин до вечер, ще вали обикновено следобед. Бум-бум малко ще прегърми и толкова. Взимайте си винаги чадър", посъветва климатологът.
"Всяка капка дъжд е полезна за реколтата, затова нека й се радваме", каза той.
![]()
"Май месец ще ни чакат типични пролетни температури между 16 и 19 градуса. Пак казвам, няма да вали от сутрин до вечер", завърши Рачев.
Какво ще е времето по дни и часове може да видите в рубриката на БЛИЦ, в която ви информираме в реално време какви са климатичните условия в страната.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.