Утре, 19 декември, от 9,00 часа 19 състав на Софийски градски съд ще гледа делото срещу бившия министър на земеделието Васил Чичибаба и още петима подсъдими за зърнената криза през периода 1995-1996 година. Те са обвинени за безстопанственост в особено големи размери заради износа на близо 990 000 тона пшеница, с което според прокуратурата са ощетили държавната хазна с над 66 млн. долара.
Подсъдими по делото са бившият министър на земеделието и хранителната промишленост от кабинета на Жан Виденов, Васил Чичибаба (1995-1997), неговите заместници Мария Бозукова, Димчо Попов и Маньо Манев, Кирил Цочев (заместник министър-председател и министър на търговията и външноикономическото сътрудничество), както и бившият директор на "Нефтохим" Стефан Неделчев. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.