Глобиха замърсителите на реките Юговска и Чепеларска

https://blitz.bg/obshtestvo/globiha-zamarsitelite-na-rekite-yugovska-i-chepelarska_news25791.html Blitz.bg

Дружеството „Лъки–Инвест”, собственик на Хвостохранилището в Лъки, ще бъде глобено с 5000 лева заради изтичането на олово в реките Чепеларска и Юговска. Фирмата не е съобщила на контролните органи за аварията и по този начин е възпрепятствано вземането на адекватни мерки, казаха от Басейнова дирекция – Пловдив.

Оттичането на вода от язовирното езеро при хвостохранилището в град Лъки е преустановено вчера следобед, са констатирали при проверка експерти от Басейнова дирекция. С оттичането на водата се открива водния откос на земнонасипната язовирна стена и голяма част от дъното на язовирното езеро. При огледа експертите на дирекцията са констатирали ясно видими входни точки на няколкото образувани каверни. Мониторинга на замърсените реки продължава. Димана Тодорова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай