Градски транспорт в Новогодишната нощ

https://blitz.bg/obshtestvo/gradski-transport-v-novogodishnata-nosht_news27948.html Blitz.bg

На 31.12.2008 год. срещу 01.01.2009 год. през нощта ще се движат трамваи номера 1, 3, 5, 7, 9 ,11, 20, 22 и тролеи номера 2, 5, и 7, автобусите по линии 11, 76, 78, 83, 85,94, 102, 204, 213, 214, 280, 306, 309, 310, 604, както и столичното метро. Това съобщиха от Столична община.

Промяната в организацията на движението се въвежда във връзка с осигуряване нормалния превоз на столичани и техните гости по време на Новогодишни празници. 

На 22, 23, 29 и 30.12.2008 год. трамваите и тролейбусите ще работят по делнични разписания.  На 24, 25, 26, 27, 28 и 31.12.2008 год. и на 01, 02, 03 и 04.01.2009 г. ще се движат по празнични разписания.

На 01.01.2009 год. трамваите и тролеите ще се движат по празнични разписания, като за времето от 05.00 до 13.00 часа се увеличи интервала между колите. 

   На 22, 23, 29 и 30.12.2008 год. автобусите ще работят по делнични разписания.  На 24.12.2008 год. и на 04.01.2009 год. автобусите ще работят съответно по предпразнични и празнични разписания.  На 25, 26, 27 и 28.12.2008 год. и на 02 и 03.01.2009 год. автобусите от градския транспорт ще работят по празнични и коледни разписания с редуциран брой коли по автобусни линии №№ 75, 76, 78, 79, 83, 85, 88, 93, 94, 98, 102, 120, 213,214,280,305, 306 и 310. 

От 05.00 до 13.00 часа на 01.01.2009 год. автобусите ще се движат на по-голям интервал на движение във връзка с очакваното намаляване на пътникопотока, като ще бъдат съкратени част от колите първа смяна.
    На 28.12.2008 год. и 04.01.2009 год. във връзка с очакваното засилване на пътникопотока, за времето от 16.00 часа до 23.00 часа "Столичен електротранспорт" - ЕАД и "Столичен автотранспорт" - ЕАД ще осигурят коли оперативен резерв, които при необходимост да подсилят линиите, обслужващи Централна ж.п. гара и Централна автогара. 

На 31.12.2008 год. срещу 01.01.2009 год. ще се организира нощно движение по I-ви метролъч от метростанция "Обеля" до метростанция "Сердика" и обратно) - при интервал на движение между метровлаковете от 20 мин.
    На 22, 23, 29 и 30.12.2008 год. столичното метро ще работи по делнични разписания, а на 24, 25, 26, 27, 28 и 31.12.2008 год. и на 01, 02, 03 и 04.01.2009 год. ще работи по празнични разписания. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай