Днес се проведе последната проверка за физическото състояние на кадровите войници от Осма лекопехотна рота в Хасково, на които предстои да заминат за Босна.
Капитан Георги Черкезов подложи на сериозен изпит реинджърите от поделение 52 740, преди да даде съгласието си за тяхното заминаване на поредната мисия. Хората с пагони са напълно готови за участие в операцията „Алтея” на Европейския съюз, която се провежда в Босна и Херцеговина, е заключението на командния състав на поделението. Лекопехотната рота тръгва в края на септември. До тогава войниците ще продължат с подготовката.
Тодорка Николова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.