За четвърта поредна година програма “Зелена община” раздаде едноименните си годишни награди на официална церемония във Военния клуб в столицата. Хисар получи приза „Зелена община на годината” за обновяване на 7 парка и създаване на зелени площи в централната градска част и в археологическия резерват. Общата площ на обновените зелени пространства е над 314 декара, съобщи Георги Пирянков, кмет на Хисар.
На церемонията бяха връчени още три награди, две от които за пръв път тази година – „Проект за спортен терен” и „Реализиран проект за спортен терен”.
В категория „Проект за зелена система” бе отличена община Нова Загора. Община Правец получи награда за реализирането на проекта си „Зона за отдих и спорт – спортен комплекс - Правец”, а община Несебър спечели приза за „Проект за спортен проект”.
Присъдена бе и специална награда на община Бургас за съоръжения, изградени с високо ниво на достъпност и предназначени за деца с увреждания.
Победителите са избрани от международно жури, след като са били разгледани проектите на над 60 общини, съобщи Деян Кирязов, основател на програма "Зелена община".
Най-новата инициатива на програмата е откриване на Национален зелен телефон. На номер 0700 10 444 всички заинтересовани ще могат да получат информация и консултации по въпроси, свързани с изграждането и поддържането на вече изградени зелени пространства, спортни терени и фонтани. Предстои и създаване на информационен интернет сайт за общините - www.zelenaobshtina.org , посветен на обществените зелени пространства и спортни терени. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.