Имотната мафия ужили дори СИК

https://blitz.bg/obshtestvo/imotnata-mafiya-uzhili-dori-sik_news26684.html Blitz.bg

Имотната мафия в София успя да открадне дори апетитен парцел, собственост на фирма на бившата групировка СИК. Земята пред ХЕИ в кв. “Банишора” се оказа не на Столична община, а на дружеството “Фаст Ком”. В него съдружници са били Красимир Маринов - Големия Маргин, показно убитият Дмитрий Минев - Димата Руснака, Любен Пехливанов и други сикаджии, пише в. “24 часа”.

По-късно Руснака и Големия Маргин напускат дружеството, но местата им се попълват от други сикаджии. До средата на 2008 г. “Фаст Ком” държи като юридическо лице и част от почистващото дружество “Волф” на Румен Гайтански- Вълка.

“Фаст Ком” придобила терена през 2006 г., придобивайки го от арабин. Той пък му станал собственик, заменяйки го за друг имот на общината. Измамници обаче смятали запуснатата земя за общинска. Така през септември тази година изфабрикували фалшив договор за покупко-продажба между кмета Бойко Борисов и 33-годишната Мима. Според документа никому неизвестната дама става изведнъж притежател на 3000 кв. м. в район “Сердика”, бул. “Сливница”, жк. “Банишора”, кв. 39 срещу сумата от 210 хиляди лева. Така цената на 1 кв. м. излиза 70 лева. Според брокери през септември най-ниската пазарна цена за кв. м. в същия район е била между 800 и 1000 евро.

“Фаст Ком” е подала жалба в полицията, а мистериозната собственичка е избягала в Германия. За разпити я търсят полицията и ужилените сикаджии.

В престъпната схема Мима била само бушон. Зад нея се твърди, че стои бизнесмен с бяла якичка, свързан със строителния и газовия бизнес. Мъжът е с германско гражданство, а Мима е работела при него като секретарка. Според разследващите Петър Драшков е отворил строителния предприемач на далаверата с договорите менте. За услугата даже получил комисионна, оформена като договор за наем. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай