Утре изтича 72-часовата мярка за задържане под стража на тримата членове на престъпна група, занимавала се с измами. Триото, един от които е служител на МВР, бе заловено в събота.
Както вече съобщихме, реализацията е резултат на разследване и последвала операция на служители на дирекция “Вътрешна сигурност”-МВР. Акцията е ръководена пряко от заместник градския прокурор Роман Василев. Предстои утре съдът да гледа искането за постоянна мярка за задържане на К.Б., К.Д. и К.Г. Заловеният в Сапарева баня К.Г. е служител на дирекция “Противодействие на общата престъпност” в София. Проверяват се и други случаи, в които 30-годишният инспектор, в съучастие с криминално проявени, е използвал служебни данни с цел опит за изнудване. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.