Историк: Радев мъти нещо със Скопие, което е изцяло срещу нашите интереси

Ще подпишем със С. Македония още един документ, който няма да има никаква стойност за македонците

https://blitz.bg/obshtestvo/istorik-radev-mati-neshto-sas-skopie-koeto-e-izcyalo-sreshtu-nashite-interesi_news844406.html Blitz.bg
„България и Република Северна Македония работят по Протокол 5 + 1, който да съдържа правнообвързващи гаранции за изпълнение на поетите в Договора от 2017 година решения“. Това написа във Фейсбук историкът Кирил Илиев по повод думите на Румен Радев по-рано днес.

Според президента трябвало да се подпише поредният документ между България и Северна Македония, въпреки че и тези, които имаме до момента, не се спазват.

„Ще подпишем със С. Македония още един документ, който няма да има никаква стойност за македонците и ще пренебрегват с лека ръка, както стана с Договора за приятелство и добросъседство. Хитра и ловка маневра от Радев, но изцяло за наша сметка и срещу нашия интерес...“, подчертава още Илиев.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай